Кошик
10 відгуків
+380 (67) 622-15-92
+380 (67) 626-53-46

Технології промислових підлог

Технології промислових підлог

1. Область застосування промислових підлог.

 

В даний час на будівельному ринку України в зв'язку з інтенсивно розвиваються виробництвом виникла необхідність застосування високоміцних зносостійких промислових підлог. Промисловий бетонну підлогу – довговічний, міцний, зносостійкий, простий в експлуатації і догляді. Бетонні покриття підлоги є найдешевшими і цим обумовлено їх широке застосування в промислових будівлях. До підлог промислового призначення пред'являються підвищені вимоги по опірності механічних впливів і по хімічній стійкості, теплостійкості. У приміщеннях з підвищеною вологістю, як правило, використовуються водостійкі, водонепроникні або влагопроводящие підлоги. В ряді випадків необхідні підлогові покриття з такими характеристиками, як електропровідність, кислотостійкість, беспильность, висока механічна стійкість. Також все більше застосування знаходять штамповані підлоги, не поступаються, а часто і перевершують за своїм естетичним і технологічним властивостям тротуарні, дорожні покриття.

 

Промислові підлоги можуть застосовуватися в наступних галузях народного господарства: складські приміщення; ангари; промислові цехи; зорові зали; митні термінали; оптові та роздрібні склади; торгові зали; комбінати харчової промисловості; розподільчі центри; станції технічного обслуговування; переробні підприємства; фармацевтичні фабрики.

 

2. Види покриттів і їх властивості.

 

2.1. Монолітне бетонне покриття – володіє дуже високим опором до стирання, втоми, ударостійкості, проникності, відсутність пилоутворення, статичної електрики, стійкість до появи подряпин і тріщин. Має порівняно малу хімічну стійкість.

 

2.2. Полімерні покриття.

 

2.2.1 Покриття на базі поліуретанової смоли товщиною 2-3 мм. тверді, зносостійкі, еластичні (подовження до розриву до 50%), стійкі до ударних навантажень, але нестійкі до агресивного середовища, особливо високої концентрації.

 

2.2.2 Покриття на базі епоксидної смоли товщиною 2-3 мм. Володіють високою твердістю, зносостійкістю, хімстійкістю, гігієнічністю, непроникністю, однак малоэластичны, не стійкі до великим ударним навантаженням.

2.3 Високонаповнені покриття. Система високонаповнених покриттів на основі епоксидної смоли не має недоліків простого епоксидного покриття.

Переваги високонаповнених перед іншими типами монолітних покриттів полягає в більш високій ударній в'язкості, і опорі абразивного стирання, стійкість до різних агресивних середовищах, безпекою.

Високонаповнені покриття близькі за своїми властивостями до полимербетонам і полимеррастворам. Тому при зміні температури всієї системи в цілому, на кордоні контакту покриття з основою практично не виникають напруги, які, як правило є причиною утворення тріщин і відшарування малонаповнених полімерних.

 

2.4 Магнезіальний підлога – дуже міцний монолітний підлога, що складається з екологічно чистих компонентів бішофіт (природний антисептик у вигляді солі) і магнезитовий порошок (застосовується в металургії для захисту домен від пригорання). За своїми характеристиками близький до полимерцементному і практично не дає усадки (відсутність деформаційних швів).

Високоміцне безшовне беспыльное покриття, що витримує значні навантаження, зносостійке, химстойкоє (бензин, гас, жири, розчинники, спирти, ефіри), безыскровое, стійке до впливу високих температур (пожежобезпечність клас А1/В1), антистатичним, тепло - і звукоізоляційне, неслизьке, гладке, використовується для реконструкції старих підлог (бетон, плити, асфальт та ін).

Переваги магнезіальних підлог: підвищена адгезія до бетонної основи;відсутність усадочних швів і тріщин, рівна єдина поверхня; досить низька стираність і повна беспильность; підвищена здатність до сприйняття стискальних і особливо, розтягуючих навантажень; екологічна чистота; швидкий набір міцності; електростатична іскробезпека.

  

3. Технології промислових підлог. Бетонні підлоги зі зміцненим верхнім шаром

Технологія влаштування бетонної підлоги зі зміцненим верхнім (поверхневим) шаром заснована на формуванні на поверхні свіжоукладеного бетону щільного, монолітного з підставою цементного шару, який містить спеціальні наповнювачі

Відмітна особливість цієї технології - створення міцного зносостійкого статі одночасно з укладанням бетонної основи, що економить час і забезпечує абсолютну гомогенність бетонної системи.

Для додання поверхневого шару необхідних характеристик міцності і стирання використовуються спеціальні матеріали - сухі зміцнювачі бетону.

Сухий ущільнювач являють собою заводську, готову до вживання суміш спеціальних цементів, твердих наповнювачів різних фракцій і модифікуючих добавок. Кольорові зміцнювачі містять стійкі мінеральні пігменти або їх синтетичні аналоги. Ущільнювач розсипається (або розпорошується) по поверхні свіжоукладеного бетону і після набору вологи топиться в бетон, ущільнюється і загладжується сталевим диском затирочної машини ("вертольота"). Подальша шліфовка лопатями дозволяє отримати поверхню необхідної гладкості.

По завершенні обробки поверхня для додання певних властивостей може обробляється розчином акрилатной смоли - рідким складом для оптимізації визрівання бетону, додаткової імпрегнації поверхні, додання їй стійкості до вологи, нафтопродуктів, розчинів лугів.

За умови дотримання технології міцність, стиранність і щільність поверхневого шару, одержуваного в результаті, істотно залежать від характеристик основних компонентів упрочнителя - наповнювачів і добавок.

 

3.1 Полімерні покриття підлог на основі метилметакрилатного смол

 

Основою всіх композицій є 2-х компонентні метилметакрилаті безбарвні смоли, які не містять розчинників. Колірне рішення покриття, в залежності від вимог до дизайну і міцності, що досягається шляхом додавання пігментів, кольорових чіпсів" і кольорового кварцового піску. Покриття наносяться пошарово за допомогою довгошерстого валика або металевої кельми (шпателя).

Просочення і захисні покриття

Просочення являють собою порозакрывающие склади, що складаються з низьков'язких, добре просочуючих активних смол або розчинів синтетичних смол та застосовуються для захисту пористих підставах. Склад наноситься для того, щоб зміцнити поверхню промислового підлоги, підвищити його зносостійкість і зменшити пилоутворення від истирающих навантажень.

Захисні покриття прозорі або кольорові складаються з синтетичних смол, які містять або не містять розчинник. Вони наносяться для того, щоб збільшити міцність промислового підлоги до дії механічних навантажень і зменшити пилоутворення від истирающих навантажень, полегшити прибирання поверхні, запобігти проникнення масел, жирів і іншого в основу, а також для поліпшення зовнішнього вигляду шляхом додання кольору.

Стійкість просочених або захищених підстав від впливу механічних навантажень залежить від міцності самого заснування, властивостей матеріалів і від товщини нанесеного шару захисного покриття. При влаштуванні хімічного захисного покриття необхідно враховувати те обставина, що тонкий шар покриття є небезпека механічного пошкодження.

 

3.2 Технологія пристрою наливної облицювання підлоги

Для нанесення наливної підлоги необхідні: шпатель, пензлик або простий валик.

1. Шліфування бетонної підготовки алмазним інструментом з метою: видалення верхнього менш міцного шару бетону (молока), розкриття пір бетону для збільшення адгезії полімербетон, вирівнювання бетонної підготовки. При шліфуванні знімається 0,5-1 мм бетону, дробеструйная обробка.

2. Обеспылевание і знежирення поверхні основи при необхідності.

3. Грунтовка поверхні бетону маловязкой полімерною композицією.

4. Шпаклівка окремих дефектів бетонної підготовки тиксотропною полімерною композицією.

5. Нанесення першого високонаповненої шару епоксидного компаунда товщиною від 0,5 до 2,5 мм.

6. Шліфування першого шару епоксидного компаунда.

7. Нанесення другого особового не наповненого шару епоксидного компаунда товщиною від 1,5 до 3 мм.

8. Для підвищення зносостійкості і коефіцієнта тертя можливо додатково нанести двошарове поліуретанове покриття 0,5 мм.

9. Для підвищення декоративних властивостей покриття рекомендується вводити чіпси (кольорові частинки з шматочків акрилової фарби, різної форми і розмірів) на перший шар композиції. Другий шар прозорий.

За один технологічний цикл (4-5 днів) виготовляється до 300-1500 м2 полімерного монолітного покриття підлоги. В результаті поверхня наливних підлог виходить рівною, без шорсткостей, тріщин, пор і раковин; колір – рівномірним по поверхні і товщині лицьового шару.

Тонкошарові полімерні композиції рекомендується застосовувати в сухих приміщеннях з низькими механічними навантаженнями і високими вимогами до чистоти (автопаркінги, склади, термінали, виробничі цехи). Неприпустима їх використання у виробництвах, що поєднують навіть незначні впливу рідин на підлогу навіть зі слабкими механічними навантаженнями, в приміщеннях з помірним механічним навантаженням, в приміщеннях, де можливий локальний нагрів до температури понад 100°С в результаті вплив відкритого вогню або розплавленого металу.

  

3.3 Технологія пристрою наливних товстошарових покриттів

Технологія влаштування покриття включає наступні етапи:

· дробеструйная обробка поверхні бетону або цементно-піщаного підстави;

· шпаклівка (у разі необхідності) ремонтним складом нерівностей підстави або їх заливка компаундом;

· розшивання і замонолічення нерухомих усадочних тріщин з допомогою ремонтного складу;

· розшивка та герметизація рухомих тріщин і температурних швів;

· нанесення полімерного покриття як мінімум в 2 шари: першим шаром наноситься грунт, другим - фінішний, декоративний склад.

При влаштуванні багатошарових покриттів іноді необхідно нанесення двох грунтовок:

звичайної - з низьков'язких епоксидних смол, для забезпечення належної адгезії,

спеціальної - забезпечує закупорювання пір бетону (виходить з пор повітря може призвести до утворення бульбашок в полімерному шарі). Для цієї мети використовують ґрунтовки, наповнені тонкодисперсних піском або цементом.

Основний шар (застосовуються покриття на основі епоксидних смол і поліуретанів) після змішування з наповнювачем наноситься на загрунтовану поверхню і розподіляється до досягнення необхідної товщини за допомогою зубчастих ракль. Досить висока плинність компаунда компенсує незначні дефекти основи. Потім необхідна ретельна прокатка шару голчастими валиками для видалення втягнутого повітря.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner