Кошик
10 відгуків
+380 (67) 622-15-92
+380 (67) 626-53-46

Рекомендації фахівців ТОВ «Торговий дім «ЕЛЬБА» по догляду за укладеним бетоном

Рекомендації фахівців ТОВ «Торговий дім «ЕЛЬБА» по догляду за укладеним бетоном

Догляд за укладеним бетоном є важливою складовою частиною бетонування, особливо протягом першого тижня. Покладену бетонну суміш витримують при дотриманні необхідного температурно-вологісного режиму (8-25°С), оберігають від ударів, струсів і інших механічних впливів, здатних зруйнувати структуру бетону. Свіжоукладений бетон до досягнення 75% проектної міцності слід оберігати від впливу вітру, морозу і прямих сонячних променів. Для підтримки температурно-вологісного режиму в літній час свіжоукладений бетон вкривають влагоемким покриттям (рогожа, мішковина, щільна тканина, тирса і т. д.) і поливають водою. У спекотну погоду поливають водою і опалубку. Частота поливу влагоемких покриттів бетону залежить від кліматичних умов, але в будь-якому випадку вона повинна бути такою, щоб поверхня бетону знаходилася у вологому стані. Процес схоплювання бетону триває досить тривалий час. Однак самим відповідальним проміжком часу вважається перший тиждень після бетонування. В цей період не можна допускати висихання бетону, особливо під променями палючого сонця. Від дії сонячних променів або вітру бетон швидко втрачає вологу, а в його масиві з'являються тріщини.

При негативних температурах бетон витримують за принципом термоса. Для цього роблять утеплену опалубку, а відкриті поверхні покривають захисними покриттями (мати, тирса тощо). При низьких негативних температурах спосіб термоса поєднують з електричним обігрівом бетону, обдуванием теплим повітрям. В бетон, що укладається в умовах негативних температур, можна додавати хімічні добавки, застосовувати цементи з підвищеним тепловиділенням, а також быстросхватывающие цементи. Найпоширенішим способом прогріву свіжоукладеного бетону є електричний прогрів. Для електропрогрівання застосовують стрижневі електроди з сталевого дроту діаметром 4-6мм.

Знімати опалубку потрібно акуратно, щоб не обсипалися кути фундаментів, які ще не набрали необхідної міцності. Усі дефекти, виявлені на бетонній поверхні (раковини, сколи), зачищають металевою щіткою, промивають струменем води під напором затирають жирним цементним розчином співвідношенням 1:2. Великі раковини і каверни розчищають на всю глибину з видаленням слабкого бетону і виступаючих зерен заповнювача. Поверхню обробляють металевими щітками і промивають струменем води під напором. Раковини зашпаровують жорсткої бетонної сумішшю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner