Кошик
10 відгуків
+380 (67) 622-15-92
+380 (67) 626-53-46

Хімічні добавки для виробництва бетону

Хімічні добавки для виробництва бетону

Одним з важливих компонентів, без якого не може обійтися сучасний бетон – це хімічні добавки.

Близько 90% світового виробництва бетону здійснюється із застосуванням хімічних добавок, що регулюють властивості бетонної суміші, що поліпшують структуру бетону, що регулюють процеси твердіння бетонної суміші. Хімічні добавки дозволяють значно підвищити споживчі властивості виробів, конкурентоспроможність за рахунок підвищення опору стирання та морозостійкості, а також отримати естетичний вигляд поверхні виробів.

З технологічного ефекту хімічні добавки можна розділити на наступні групи:

― добавки-прискорювачі процесів схоплювання і твердіння;

― добавки-сповільнювачі процесів схоплювання і твердіння;

― протиморозні добавки (знижують температуру замерзання води і сприяють твердіння бетону при негативних температурах);

― воздухововлекающие (утворюють дуже дрібні бульбашки повітря в бетонній суміші для підвищення морозостійкості);

― піноутворюючі (добавки дозволяють отримувати бетони ніздрюватої та поризоватой структури);

― воздухоподавляющие (добавки для підвищення щільності бетону) і т. д.

Добавки мають одну спільну рису – обов'язкове зниження вартості бетонної суміші, а отже, і вартості кінцевого виробу. Доцільність застосування добавок для бетонної суміші незаперечна, проте необхідно остерігатися фальсифікованих добавок, а також практики застосування добавок, які є відходами коксохімічного виробництва і можуть викликати корозію, що призводить до зниження міцності бетону і збільшення ризику руйнування конструкції. Тому правильним вибором серед асортименту добавок для бетону буде спеціально синтезована добавка, якість якої стабільно.

Підвищення довговічності бетонів є одна з найважливіших проблем бетоноведения. Серед існуючих способів її рішення можна виділити фізико - хімічні, механічні і технологічні, застосування хімічних добавок комплексної дії на стадії проектування складу бетону і виготовлення бетонної суміші, використання різних спосіб активізації компонентів бетонної суміші та бетону на стадії виробництва, укладання та ущільнення.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner